Nepatogumo kaina

Šiandien vienoje svetainėje radau tokią (lengvai nuspėjamą) žinutę:

gal kas nors žinot kažką tokio ? kokį puslapį, kur gali vesti užrašus sau, keltis nuotraukas, gal ten šiaip kažką pasidėliot kaip tau patogiau, bet tokį grynai privatų, su prisijungimu ir t.t. ? žinau ten bitėplius yra,bla bla,ir t.t., bet ten baisiai nepatogu.

O Jacob Nielsen svetainėje radau tokią (seniai žinomą) mintį:

My guess is that, by adding more information, the site could sell at least 5 times as many tickets to non-fans. In studying the ROI of usability improvements, we sometimes find a sales increase of 1,000% or more.

Iš asmeninės patirties dabartinėje darbovietėje, kol kas atrodo, kad kai paleisime visus pakeitimus į viešumą, registracijos (conversion) skaičiai turėtų padidėti maždaug 30-50%. Be abejo, tai ne visai į naudą, nes padidės atmetamų registracijų (nenaudingo darbo telefonu) kiekis, bet jeigu išsilaikys maždaug panašūs mokančių/nemokančių vartotojų vidurkiai – įmonės pajamos padidės 10-20%.

Betikslis įrašas-priminimas visiems, kad patogumas does matter. Štai Bitei Plius jo nebuvimas kainuoja mažiausiai vieną vartotoją – kiek jis kainuoja jums?

2 Responses to “Nepatogumo kaina”

Komentarų RSS

Šaunūs įrašai! Kažkaip tavo blogas pradingęs buvo iš mano RSS readerio, tai dabar skaitau viską iš eilės.

Tiesa, jeigu jau prakalbom apie usability, tai žinok el. pašto paieškos tavo blogo yra galvos skausmas.